• Special Offer on First Purchase
  • |
  • Code : #ASDA44
  • |
  • Get 50% Off
Филтри
x

Категориja на производ

Брз филтер
x
Брз Филтер

Како да ја пронајдете потребната батерија?

Секоја батерија има своја ознака. За да ја пронајдете, погледнете ја ознаката на старата батерија, потоа запишете во полето "Пребарување" и ќе ја добиете листата на моделите кои одговараат.

Ознаки на батериите за HP

Кодот на HP батериите го сочинуваат:
- две големи букви, па по нив следат два броја (на пр HS04)
- HSTNN-бројот, почнува со HSTNN, па следи црта и броеви и букви,
-HP spare има 6 броеви, црта и уште 3 броја.

Дознај повеќе
Батерија Green Cell TE03XL за HP Omen 15-AX052NW 15-AX055NW 15-AX075NW 15-AX099NW, HP Pavilion 15-BC402NW 15-BC408NW 15-BC411NW
3.500,00 ден 3.500,00 ден 3500.0 MKD
Green Cell Батерија за лаптоп HP Omen 15-AX052NW ; HP Pavilion 15-BC402NW, HP 15-BC408NW; HP 15-BC411NW
Капацитет:3500mAh; Напон: 11.55V
Батерија Green Cell за HP Pavilion 14 15 17 Envy 15 17 / 11,1V 4400mAh
2.500,00 ден 2.500,00 ден 2500.0 MKD
Green Cell Батерија за лаптоп HP Pavilion 17,HP Pavilion 17Z,HP Pavilion 15,HP Pavilion 15T,HP Pavilion 15Z,HP Envy 15Z,HP Envy M6,HP Envy 15,HP Envy 15T,HP Envy 17,HP Envy 17T,HP Envy M7,HP Pavilion 14
Капацитет: 4400 mAh; Напон: 10.8V (11.1V); Број на ќелии: 6
Батерија Green Cell BP02XL за HP Pavilion 15-AU 15-AU051NW 15-AU071NW 15-AU102NW 15-AU107NW 15-AW 15-AW010NW
3.800,00 ден 3.800,00 ден 3800.0 MKD
Green Cell Батерија за лаптоп HP Pavilion 15-AU 15-AU051NW 15-AU071NW 15-AU102NW 15-AU107NW 15-AW 15-AW010NW
Капацитет: 4400 mAh; Напон: 7,7V; Број на ќелии: 2;
Батерија Green Cell за HP ProBook 430 440 450 455 470 G4 G5 / 11,4V 4000mAh
4.300,00 ден 4.300,00 ден 4300.0 MKD
Green Cell RR03 Батерија за лаптоп HP ProBook 430, HP ProBook 440, HP ProBook 450, HP ProBook 470, HP ProBook 455, HP Mobile Thin
Капацитет: 4000 mAh; Напон: 11,4 V
Батерија Green Cell SB03XL за HP EliteBook 720 G1 G2 820 G1 G2 / 11,25V 4000mAh
4.500,00 ден 4.500,00 ден 4500.0 MKD
Green Cell Батерија за лаптоп HP EliteBook 820, HP EliteBook 720, HP EliteBook 725
Капацитет: 4000 mAh; Напон: 11.25V; Број на ќелии: 3
Батерија Green Cell за HP CM03XL EliteBook 740 750 840 850 G1 G2
3.500,00 ден 3.500,00 ден 3500.0 MKD
GreenCell Батерија за лаптоп за HP ZBook 14, 15u; EliteBook 840,845 850 855 740, 745,750, 755 - G1 i G2, CM03, CM03XL, D8R80AV, D8R82AV, E2P27AV, E3W16UT, E3W17UT, E3W19UT,E3W20UT
Батерија Green Cell за HP ProBook 4340 4340s 4341 4341s / 11,1V 4400mAh
0,00 ден 0.0 MKD
Green Cell Батерија за лаптоп HP ProBook 4341s, HP ProBook 4340, HP ProBook 4341, HP ProBook 4340s
Батерија Green Cell за HP VK04 Pavilion 242 G1 G2 / 14,4V 2200mAh
2.500,00 ден 2.500,00 ден 2500.0 MKD
Green Cell Батерија за лаптоп HP Pavilion M4,HP Pavilion 14,HP 242 G2,HP 242 G1,HP Pavilion 14T
Капацитет: 2200 mAh; Напон: 14,4V (14,8 V); Број на ќелии: 4
Батерија Green Cell за HP ProBook 4730 4740 / 14,4V 4400mAh
2.500,00 ден 2.500,00 ден 2500.0 MKD
Green Cell Батерија за лаптоп HP ProBook 4730, HP ProBook 4730s, HP ProBook 4740s, HP ProBook 4740
Капацитет: 4400 mAh; Напон: 14,4V (14,8 V); Број на ќелии: 8
Батерија Green Cell за HP 4430S 4530S / 11,1V 4400mAh
2.499,00 ден 2.499,00 ден 2499.0 MKD
Green Cell Батерија за лаптоп HP Probook 4540s, HP ProBook 4330, HP ProBook 4330s, HP ProBook 4331, HP ProBook 4331s, HP ProBook 4340, HP ProBook 4431, HP ProBook 4431s, HP ProBook 4341
Капацитет: 4400 mAh; Напон: 10.8V (11.1V); Број на ќелии: 6;
Батерија Green Cell TD06 за HP EliteBook 6930 ProBook 6400 6530 6730 6930 / 11,1V 4400mAh
2.499,00 ден 2.499,00 ден 2499.0 MKD
Green Cell Батерија за лаптоп HP ProBook 6555B, HP Compaq 6730b, HP Compaq 6500b, HP Compaq 6530b, HP Compaq 6535b, HP Compaq 6736b
Капацитет: 4400 mAh; Напон: 10.8V (11.1V); Број на ќелии: 6
Батерија за HP EliteBook 8560w 8570w 8760w 8770w VH08
1.799,00 ден 1.799,00 ден 1799.0 MKD
Батерија за лаптоп HP EliteBook 8560w 8760w HSTNN-IB2P VH08 VH08XL - 4400mAh, 14.8V
Батерија за HP Mini 110-3100 CQ10-500 TY06
2.199,00 ден 2.199,00 ден 2199.0 MKD
Батерија за лаптоп HP Compaq Mini 110-3100 CQ10 4400mAh 10.8V
Батерија за HP ProBook 4340s 4341s RC06XL
1.999,00 ден 1.999,00 ден 1999.0 MKD
Батерија за лаптоп HP ProBook 4340s ,ProBook 4341s - 4400mAh, 10.8V HSTNN-YB3K RC06XL
Батерија за HP Chromebook 210 G1 11 G3 i G4 Serije PE03
2.399,00 ден 2.399,00 ден 2399.0 MKD
Батерија за лаптоп HP ChromeBook 210 G1 Chromebook 11 G3 i G4 - HSTNN-PB6J, PE03XL, 766801-421
10.8V, 4000mAh
Батерија за HP CQ42 CQ62 dv3 dv6 MU09 6600mAh
2.399,00 ден 2.399,00 ден 2399.0 MKD
Батерија за лаптоп Compaq Presario CQ32, CQ42, CQ62, CQ72 i Hewlett Packard Pavilion dv3-4000, dm4-1000, dv5-2000, dv6-3000, dv7-4000, Envy 17 HP G42, G62, G72 серија -
71Wh - 6600mAh
MT06 Батерија за HP Mini 210-3000 Mini 1104 dm1-4000 Mini 2103 2104
1.999,00 ден 1.999,00 ден 1999.0 MKD
Заменска батерија MT06  за лаптоп HP Mini 210-3000 Series, Mini 1104, HP 3115m, dm1-4000 Series, HP Mini 2103, 2104
48Wh, 4400mAh
Батерија за HP Pavilion TouchSmart 10 MR03
1.899,00 ден 1.899,00 ден 1899.0 MKD
Батерија за лаптоп HP Pavilion TouchSmart 10 MR03 - 2200mAh
Батерија за HP Pavilion DV4-5000 DV6-7000 DV6-8000 DV7-7000 HSTNN-LB3N MO06
1.799,00 ден 1.799,00 ден 1799.0 MKD
Батерија за лаптоп HP MO06 MO09 TPN-W106 TPN-W107 TPN-W108 TPN-W109 TPN-P102 HSTNN-YB3N HSTNN-LB3N HSTNN-OB3N HSTNN-LB3P MO06 MO09 4400 ,11.1V
Батерија за HP Mini 210 AN03
1.299,00 ден 1.299,00 ден 1299.0 MKD
Батерија за лаптоп HP Mini 210 2200mAh 10.8V