True
Филтри (Избриши)
Брз филтер
Филтри
x

Категориja на производ

Брз филтер
x
Брз Филтер

Како да го изберете полначот за лаптоп?

1. Прво што мора да направите е да изберете бренд (MAC, HP, Dell, итн.)

2. Погледнете го конекторот на стариот полнач и изберете подолу - ќе ги добиете моделите со таков конектор.

3. Проверете која е потребната декларирана моќност на полначот. Погледнете ја ознаката која се наоѓа на Вашиот лаптоп (Input DC), а

доколку ја немате налепницата на лаптопот, погледнете ја ознаката на полначот (Output DC).

Популарни Брендови

Clarico-3 Columns Style 2


Clarico-3 Columns Style 2


Clarico-3 Columns Style 2


Clarico-3 Columns Style 2


Clarico-3 Columns Style 2


Clarico-3 Columns Style 2


Clarico-3 Columns Style 2


Производи:

Полнач NRG+ за Asus UltraBook UX21 UX31 UX32 19V 3.42A 4.0*1.35mm
849,00 ден 849,00 ден 849.0 MKD
NRG+ заменски полнач за ASUS Ultra Book - 65W, конектор - 4.0x1.35mm.
NRG+ Полнач за ACER UltraBook ChromeBook 19V 3.42A 3.0*1.1mm
849,00 ден 849,00 ден 849.0 MKD
Заменски адаптер-полнач за ACER UltraBook 65W, конкетор 3.0x1.1mm
Полнач NRG+ за MacBook Type C 87W
2.099,00 ден 2.099,00 ден 2099.0 MKD
NRG+ полнач за MacBook конектор Type C, моќност 87W. Полначот е компатибилен со сите модели MacBook кои користат конектор USB Type C.

Полнач NRG+ за MacBook Type C 61W
1.899,00 ден 1.899,00 ден 1899.0 MKD
NRG+ полнач за лаптоп MacBook конектор Type C, моќност 61W. Полначот е компатибилен со сите MacBook модели кои користат конектор USB Type C.
Полнач NRG+ за Lenovo i IBM 20V 4.5A 7.7*5.5mm
849,00 ден 849,00 ден 849.0 MKD
NRG+ заменски полнач 90W со 7.7x5.5mm конектор за IBM i Lenovo лаптоп компјутери
Полнач NRG+ за LENOVO G500 G700 T440 20V 4.5A Square Pin
849,00 ден 849,00 ден 849.0 MKD
NRG+ Заменски полнач за лаптоп LENOVO, 20V 90W Square Pin
Полнач NRG+ за HP Pavilion 15 Series 19.5V 4.62A 4.5*3.0mm
849,00 ден 849,00 ден 849.0 MKD
NRG+ заменски полнач за лаптоп HP Pavilion 14 i 15 Serija, ENVY 14, 15 i 17 Серија - 90W, 4.5x3.0mm со иглица во средина
Напонски кабел за полначи 1.5 m
119,99 ден 119,99 ден 119.99000000000001 MKD
Напонски кабел за полначи, 3 пина, 150cm
Полнач NRG+ za ASUS D550CA X551CA X450 X451 X501 X551 X750
667,86 ден 667,86 ден 667.86 MKD
NRG+ замрнски полнач за лаптоп ASUS - 19V 2.37A - 5.5*2.5mm конектор -
D550CA Series, X551CA AD883120 010KLF N14939 U21359EA Asus D550ca X450jn X450lav X450ld X450ln X450lb X450lc X451ca X501la X551ca X750la F555LA N542l N542la)
Полнач NRG+ за лаптоп USB Type C 45W
1.499,00 ден 1.499,00 ден 1499.0 MKD
NRG+ полнач USB Type C за лаптоп, со автоматска селекција на напон - 5V/2A, 9V/2A ,15V/3A или 20V/2.25A max.
Полнач NRG+ USB Type C 65W
1.899,00 ден 1.899,00 ден 1899.0 MKD
Стандарден AC адаптер NRG+ за 65W (USB Type-C) - нуди брзо и ефикасно полнење дома, во канцеларија и во движење. Овој полнач од 65 V е компатибилен со лаптопите и таблетите кои поддржуваат ThinkPad USB-C. Има Smart Voltage: технологија која автоматски детектира и испорачува 5V / 2A, 9V / 2A, 15V / 3A или 20V / 2.25A. Полначот се продава без напонски кабел.
Полнач NRG+ за DELL 19.5V 4.62A 4.5*3.0mm
849,00 ден 849,00 ден 849.0 MKD
NRG+ заменски полнач за лаптоп DELL ADP-90LD B, 90W конектор 4.5*3.0mm со иглица
Полнач NRG+ за DELL Inspiron 11 series 3000 XPS18 XPS1810 19.5V 3.33A 4.5*3.0mm
750,00 ден 750,00 ден 750.0 MKD
NRG+ заменски полнач за лаптоп DELL Inspiron 11 series 3000 XPS18 XPS1810 - 65W, 4.5x3.0mm конектор со иглица во средина
Полнач NRG+ за DELL Vostro 14 3468 14 5468 15 5568
649,00 ден 649,00 ден 649.0 MKD
NRG+ заменски полнач за лаптоп DELL Vostro 14 series  15 Series - 45W, 4.5x3.0mm конектор со иглица во средина
Полнач NRG+ за Asus UltraBook UX21 UX31 UX32 19V 2.37A 4.0*1.35mm
649,00 ден 649,00 ден 649.0 MKD
NRG+ заменски полнач за лаптоп ASUS Ultra Book - 45W, конектор - 4.0x1.35mm
Полнач NRG+ за ASUS 33W 4.0*1.35 конектор
649,00 ден 649,00 ден 649.0 MKD
NRG+ заменски полнач за лаптоп ASUS Ultrabook VivoBook X201E Q200E X553M EXA1206CH ADP-33AW C AD890026 010-1LF
Полнач NRG+ за LENOVO G500 G700 T440 20V 3.25A Square Pin
849,00 ден 849,00 ден 849.0 MKD
NRG+ заменски полнач за лаптоп LENOVO, 20V 65W Square Pin
Полнач NRG+ за LENOVO IdeaPad 100-14IBY 100-15IBD 100-15IBY
649,00 ден 649,00 ден 649.0 MKD
NRG+ заменски полнач за лаптоп LENOVO IdeaPad 100-14IBY 100-15IBD 100-15IBY 
45W - 20V 2.25A 4.0*1.7mm konektor,
Полнач за Toshiba UltraBook Z10t Portege U920T PA5072U-1ACA
750,00 ден 750,00 ден 750.0 MKD
Полнач за лаптоп Toshiba 19V 2.37A (4.0*1.7) - PA5072A-1AC3,PA5072E-1AC3,PA5072U-1ACA
Полнач NRG+ за Apple Macbook Pro 85W MagSafe 2 A1424
2.199,00 ден 2.199,00 ден 2199.0 MKD
NRG+ заменски полнач за MacBook Pro Retina Display A1398, MagSafe 2 T конектор 85W
Полнач NRG+ за Apple MacBook Pro 60W MagSafe 2 A1435
2.099,00 ден 2.099,00 ден 2099.0 MKD
NRG+ заменски полнач со MagSafe 2 конектор, за MacBook PRO 13" RETINA display
MagSafe 2 полнач NRG+ за Apple MacBook Air 45W od 2012 A1436
1.899,00 ден 1.899,00 ден 1899.0 MKD
NRG+ заменски полнач за MacBook Air Mid 2012 и, 45W - MagSafe 2 конектор 
MagSafе полнач NRG+ за Apple Macbook Pro 15 17 85W A1343
2.099,00 ден 2.099,00 ден 2099.0 MKD
NRG+ заменски полнач за MacBook Pro A1286, MagSafe 1 L конектор -  85W 18,5V 4.6A          
Полнач NRG+ за Apple MacBook, MacBook Pro 13" - 60W Magsafe 1 A1344
1.999,00 ден 1.999,00 ден 1999.0 MKD
NRG+ заменски полнач за MacBook A1181 A1278 A1342  и  MacBook Pro A1278 до крај 2011 - MagSafe 1  A1344
MagSafe полнач NRG+ за Apple MacBook Air 45W A1374
1.799,00 ден 1.799,00 ден 1799.0 MKD
NRG+ заменски полнач за MacBook Air do 2012, 14.5V 3.1A , 45W - MagSafe L конектор
Полнач за Lenovo i IBM 20V 3.25A 7.7*5.5mm
849,00 ден 849,00 ден 849.0 MKD
Заменски полнач 65W со 7.7x5.5mm конектор за IBM i Lenovo лаптоп компјутери
Полнач NRG+ за Asus, Fujitsu, HP, Lenovo, Toshiba, MSI 19V 4.7A 90W 5.5*2.5mm
949,00 ден 949,00 ден 949.0 MKD
NRG+ заменски полнач за лаптоп - 90W со 5.5x2.5 mm конектор, компатибилен со лаптоп моделите ASUS, ACER, TOSHIBA, HP, Compaq, FUJITSU, IBM, LENOVO кои користат 5.5*2.5mm конектор
Полнач NRG+ за TOSHIBA Satellite 75W 3.95A 5.5*2.5mm
849,00 ден 849,00 ден 849.0 MKD
NRG+ заменски адаптер 75W 5.5x2.5mm конектор за лаптоп TOSHIBA - PA5034U-1ACA PA3097U-1ACA, PA3396U-1ACA, PA3467U-1ACA, PA3714U-1ACA PA3741E-1AC3 PA-1750-09 PA1750 PA 1750-01 ADP-75WB A
Полнач NRG+ за ASUS 19V 3.42A 5.5*2.5mm
750,00 ден 750,00 ден 750.0 MKD
Заменски адаптер NRG+ 65W 5.5x2.5mm конектор за лаптоп ASUS
Полнач NRG+ за HP Pavilion SleekBook 19.5V 3.33A 4.8*1.7
750,00 ден 750,00 ден 750.0 MKD
NRG+ заменски полнач за лаптоп HP Pavilion SleekBook 15 - 65W, 4.8x1.7mm конектор
Полнач NRG+ за HP Compaq 19V 4.7A 7.4*5.0 mm
849,00 ден 849,00 ден 849.0 MKD
NRG+ заменски полнач NRG+ за лаптоп HP Compaq - 90W, конектор 7.4x5.0mm (надворешен x внатрешен дијаметар)
Полнач NRG+ за HP Compaq 7.4*5.0 18.5V 3.5A
750,00 ден 750,00 ден 750.0 MKD
NRG+ заменски адаптер за HP Compaq 65W со 7.4x5.0mm конектор
Полнач NRG+ за HP Pavilion Envy 14 15 HP 250 G2, 250 G3
750,00 ден 750,00 ден 750.0 MKD
NRG+ заменски полнач за лаптоп HP Pavilion 14 i 15 Серија, ENVY 14, 15 i 17 Серија - HP 250 G2 i G3 - 65W, 19.5V 3.33A 4.5x3.0mm со иглица во средина
Полнач NRG+ за HP Stream 11 13 14 EliteBook Folio 1040 G1 Spectre Ultrabook 2.31A
649,00 ден 649,00 ден 649.0 MKD
NRG + nadomestni polnilnik za prenosnik HP, konektor 4,5 * 3,0 mm napetost 19,5V 2,31A, moč 45W. Polnilnik je združljiv z vsemi HP-jevimi modeli, ki uporabljajo 4,5 * 3,0 mm konektor, kjer je potrebna deklarirana moč 2,31A ali manj. Polnilnik se prodaja brez napajalnega kabla
Полнач NRG+ за Fujitsu-Siemens 20V 3.25A 65W 5.5*2.5mm
849,00 ден 849,00 ден 849.0 MKD
NRG+ заменски адаптер без напонски кабел за лаптоп Fujitsu-Siemens, 65W 5.5x2.5mm конектор
Полнач NRG+ за Asus Eee PC 1001 1005 1008 ADP-40PH AB
649,00 ден 649,00 ден 649.0 MKD
NRG+ заменски адаптер - полнач за Asus Eee PC netbook - 19V 2.1A - 40W, конектор 2.5x0.7mm
Полнач NRG+ за Dell 19.5V 4.62A 90W конектор 7.4*5.0mm
849,00 ден 849,00 ден 849.0 MKD
NRG+ заменски полнач 90W, конектор 7.4x5.0 mm
Полнач NRG+ за Dell 19.5V 3.34A 7.4*5.0
750,00 ден 750,00 ден 750.0 MKD
NRG+ заменски 65W адаптер за лаптоп DELL, 7.4x5.0mm конектор
NRG+ punjač za HP 19V 4.74A (4.8*1.7)
849,99 ден 849,99 ден 849.99 MKD
NRG+ полнач за лаптоп HP Compaq 19V 4.7A, 90W sa 4.8*1.7mm конектор
Полнач NRG+ за ACER 19V 4.7A 5.5*1.7mm
849,00 ден 849,00 ден 849.0 MKD
NRG+ заменски полнач за лаптоп ACER - 90W со 5.5x1.7 mm конектор

To install this Web App in your iPhone/iPad press and then Add to Home Screen.