True

Детски паметен часовник Q19-360 Две камери IP67 водоотпорен

Паметниот часовник Q19 може да се ротира за 360 степени.
Има две камери, напред и внатре.
IP67 Отпорен на вода.
Следете ја историјата на движење на вашето дете и имајте информација каде е во секое време
Можност за испраќање на говорни пораки.
Стабилна и јасна комуникација, без никакви пречки.

1.499,00 ден 1.499,00 ден 1499.0 MKD

1.270,34 ден

 • Водоотпорност
 • Големина на екран
 • Облик
 • GPS
 • Мрежа
 • Боја

Комбинацијата не постои.

Додади во корпа

smart+ WK2.Q19R-Gn WK2.Q19R-Gn
smart+

Гаранција 6 месеци
Бесплатна испорака за износ над 2.500ден
Испорака за еден ден!

Карактеристики:

 • Прва голема предност на овој смарт часовник е тоа што куќиштето може да ротира за 360 степени. Само после десетина дена од развојот и тестирањето на дизајнот, Q19 стана дизајн со инвентивна индустриска структура.

 • Друга карактеристика на овој часовник е тоа што има две камери. Часовникот има вградени две HD камери, една на предната страна, а другата од внатрешната страна ( задна камера). Задната камера работи само кога ќе се подигне куќиштето на часовникот.

 • Часовникот е отпорен на вода.

 • Со копчето за итни повици, обезбедувате заштита на Вашето дете. Кога тоа ќе се најде во неприлика, алармот за итни случаи SOS се активира со притисок на SOS копчето за итни повици и часовникот испраќа сигнал за до броевите на семејството.

 • Намалете ја грижата за детето, користете го овој Смарт Часовник, следете ја историјата на движење на Вашето дете. Може да дознаете каде се наоѓа и каде се движело во било кој момент.

 • Со помош на Смарт Часовникот Q19 може да испраќате гласовни пораки и да комуницирате со Вашето дете Ако сакате да дознаете во каква средина се наоѓа вашето дете и да го слушнете може да бидете на чет заедно

 • Комуникацијата е јасна и стабилна, не мора да се грижите дали точно ќе слушнете ако детето се наоѓа во бучна околина.

Упатство за користење

IP67 водоотпорност - длабочина до 1 метар, мах 30 минути Водата може да навлезе, но,само на начин да не предизвикува штетни ефекти.

*Лабораториски тестирано, водоотпорноста важи само за ладна вода - за отпорност на топла вода потребен е IP69. Ве молиме не го користите саатот во топла вода или сауна. Пребришете го саатот по натопувањето со вода.Specifications for Детски паметен часовник Q19-360 Две камери IP67 водоотпорен

Smart sat
Водоотпорност IP67
Големина на екран 1.44"
Облик Правоаголен
GPS LBS
Мрежа 2G
Некатегоризирано
Боја Вилоетова or Сина or Црвена or zelena
This is a preview of the recently viewed products by the user.
Once the user has seen at least one product this snippet will be visible.

Скоро прегледани производи

To install this Web App in your iPhone/iPad press and then Add to Home Screen.