True

Детски паметен часовник T10S 4G GPS + Wifi Две Камери Термометар Мерач на Пулс G сензор

Детскиот смарт часовник T10S има 4G мрежа, стабилна комуникација во видео повик кога разговарате со вашето дете.
T10S користи GPS + Wifi за позиционирање на деттето. GPS е во опсег до 10m.
Часовникот може да се ротира за 360 степени. Часовникот има дури и две камери.
Термометар на рака - мерач на температура што ја мери температурата во кое било време и дава историја на податоците за температурата од претходните денови.
Го мери пулсот, отчукувањата на срцето и нивото на кислород.
Можност за комуникација преку говорни пораки.
Функција G сензор - детектира пад.

5.199,00 ден 5.199,00 ден 5199.0 MKD

4.405,93 ден

 • Период на жалба
 • Водоотпорност
 • Големина на екран
 • Облик
 • GPS
 • Мрежа
 • Боја

Комбинацијата не постои.

Додади во корпа

smart+ SW.KT10S-Pp SW.KT10S-Pp
smart+

Гаранција 6 месеци
Бесплатна испорака за износ над 2.500ден
Испорака за еден ден!

Смарт часовникот T10S дава можност за надгледување и лоцирање на Вашето дете доколку се изгуби. Преку апликацијата на Вашиот телефон ќе ги примите сите информации за движењето, патеката и локацијата на Вашите најмили кога не се блиску до Вас.

Карактеристики::

 • Смарт часовникот T10S има 4G мрежа која им дава можност на родителите да имаат лесна и подобра коуникација со своето дете преку видео повици.

 • Смарт часовникот не само што ќе помогне во чувањето на Вашето дете, туку има и забавни функции за уживање на Вашето дете, како што се вградена камера, будилник.

 • Карактеристично за овој смарт часовник е тоа што има GPS+Wifi лоцирање. GPS лоцирање во радиус до 10m.

 • Голема предност на овој смарт часовник е тоа што куќиштето на часовникот може да се ротира за 360 степени.

 • Детскиот смарт часовник T10S има вграден термометар

 • Часовникот е отпорен на вода, па не мора да се грижите дали ќе се наводени.

 • Една од карактеристиките на овој часовник е тоа што има две камери. Кога ќе посакате може преку видео повици да го повикате Вашето дете и да се убедите дека се е во ред.

 • Смарт часовникот T10S во себе има вграден G Сензор, кој детектира пад.

 • Кога вашето дете е во училиште или оди на спиење, може да ја вклучите опцијата за забрана на користење на саатот, за да може вашето дете да се фокусира на училишните задачи или на сонот.  

 • Со помош на Смарт Часовникот T10S ќе може да пратите гласовни пораки и да комуницирате со Вашето дете. Кога и да посакате да знаете каде се наоѓа Вашето дете и да го слушнете, може да четувате со детето.

Упатство за смарт часовник

*IP67 водоотпорност - длабочина до 1 метар, мах 30 минути Водата може да навлезе, но,само на начин да не предизвикува штетни ефекти.

*Лабораториски тестирано, водоотпорноста важи само за ладна вода - за отпорност на топла вода потребен е IP69. Ве молиме не го користите саатот во топла вода или сауна. Пребришете го саатот по натопувањето со вода.

Specifications for Детски паметен часовник T10S 4G GPS + Wifi Две Камери Термометар Мерач на Пулс G сензор

Laptop Batteries
Период на жалба 6 месеци
Smart sat
Водоотпорност IP67
Големина на екран 1.4"
Облик Правоаголен
GPS GPS+Wifi
Мрежа 4G
Некатегоризирано
Боја Црна or Вилоетова or zelena
This is a preview of the recently viewed products by the user.
Once the user has seen at least one product this snippet will be visible.

Скоро прегледани производи

To install this Web App in your iPhone/iPad press and then Add to Home Screen.