True

Детски смарт часовник Q9N, 1.44", 240*240pix, Anti Lost, Remote Monitor

Детскиот смарт часовник Q9N има вграден anti lost систем во случај ако го изгубите.
Кога родителите не се покрај детето, а сакаат да знаат каде се наоѓа и што прави, може да вклучат remote monitoring и да добијат информација за детето во дадениот момент.
Разговарајте со вашето дете во било кој момент преку гласовните пораки.
Батеријата може да биде во stand-by и до седум дена.
Следете го движењето на вашето дете преку историјата на движење.

949,00 ден 949,00 ден 949.0 MKD

804,24 ден

  • Период на жалба
  • Големина на екран
  • Облик
  • GPS
  • Мрежа
  • Боја

Комбинацијата не постои.

Додади во корпа

smart+ SW.Q9N-Bl SW.Q9N-Bl
smart+

Гаранција 6 месеци
Бесплатна испорака за износ над 2.500ден
Испорака за еден ден!

Clarico-Image-Text

Anti Lost


Смарт часовникот Q9N има вграден и Anti Lost систем, доколку Вие или Вашето дете го изгубите часовникот, со помош на овој систем ќе го најдете брзо и едноставно.

Смарт саатот Q9N не само што помага во чувањето на вашето дете, туку содржи и забавни функции за уживање на вашите деца, разни игри, кои се инегрирани во него. Кога вашето дете е во училиште или оди на спиење, може да ја вклучите опцијата за забрана на користење на саатот, за да може вашето дете да се фокусира на училишните задачи или на сонот.

Remote Monitor


Кога родителите не се до детето, а сакаат да знаат што прави детето и каде се наоѓа, може да вклучат remote monitoring и да имаат информација што прави детето во моментот и каде се наоѓа.

Исто така, кога детето не е во присуство на родителите, може да се ажурира локацијата и родителите да имаат информација каде се наоѓа детето во било кој момент.

Clarico-Text-Image
Clarico-Image-Text

гласовни пораки


Со помош на Смарт Часовникот Q9N ќе може да праќате гласовни пораки и така да комуницирате со Вашето дете. Кога ќе сакате да знаете касе се наоѓа вашето дете и да го чуете, може да четувате со него.

Од сега Вашето дете не мора да биде блиску до Вас, без грижа може да го пуштите да се заигра, саатот Ви дава можност да го слушнете во било кој момент.

Батерија и до 7 дена


Смарт часовникот Q9N има батерија која на инвентивен начин е вграден за да изджи подолг временски период и нема да се изгасне брзо. Во standby може да биде дури седум дена.

Капацитетот на батеријата е 400mAh. Доколку секојдневно нормално се користи, просекот на траење е 3 до 4 дена.

Clarico-Text-Image
Clarico-Image-Text

Следете ја историјата на Движење


Намалете ја грижата за детето, користете го овој Смарт Часовник, следете ја историјата на движење на Вашето дете. Може да дознаете каде се наоѓа и каде се движело во било кој момент.

Со овој часовник детето може да движи било каде, а Вие не треба да се грижите дека ќе се изгуби.

Тука е и OS копчето за итни повици (доколку Вашето дете се најде во неприлика), аларм за училиште и "паметни игри". 

Specifications for Детски смарт часовник Q9N, 1.44", 240*240pix, Anti Lost, Remote Monitor

Laptop Batteries
Период на жалба 6 месеци
Smart sat
Големина на екран 1.44"
Облик Правоаголен
GPS LBS
Мрежа 2G
Некатегоризирано
Боја Розева or Сина or zelena
This is a preview of the recently viewed products by the user.
Once the user has seen at least one product this snippet will be visible.

Скоро прегледани производи

To install this Web App in your iPhone/iPad press and then Add to Home Screen.