True

Детски смарт саат E02 LBS

Детски смарт саат со LBS позиционирање. SOS тастер за итни позиви. Видео комуникација. Можност за подесување на будилникот. Непречени разговори. Јасна и стабилна комуникација. Можност за ограничување на движењето на вашето дете.

1.100,00 ден 1.100,00 ден 1100.0 MKD

932,20 ден

  • Големина на екран
  • Облик
  • GPS
  • Full touch
  • Мрежа
  • Боја

Комбинацијата не постои.

Додади во корпа

smart+ WK1.E02-Bl WK1.E02-Bl
smart+

Гаранција 6 месеци
Бесплатна испорака за износ над 2.500ден
Испорака за еден ден!

Карактеристики:

LBS (Систем базиран на локација) овозможува позиционирање во реално време, така да постојано може да проверувате каде ви е детето, а ако вашето дете е надвор од границата, ве повикува на вашиот даден број и ве информира. LBS позиционирањето работи преку базни станици со прецизност од 100 до 500m.

Смарт часовникот ви помага за чување на детето, а вклучува и забавни функции за уживање на вашите деца, како што е вградена камера и разни игри.

Кога вашето дете е во училиште или оди на спиење, може да ја вклучите опцијата за забрана на користење на саатот, за да може вашето дете да се фокусира на училишните задачи или на сонот.

Следете го движењето на вашето дете и обележете ја зоната во која може да се движи. Доколку вашето дете се движи во забранета зона, вие ќе добиете нотификација.

Ако вашето дете се најде во незгода, може да ве повика со притисок на едно копче кое се наоѓа од страна - SOS тастер. Дефинирајте ги броевите кои треба да бидат во именикот на саатот и не се грижите дали некој ќе го вознемирува вашето дете. Кога батеријата ќе ослаби, нотификација ќе ве информира дека на саатот на вашето дете останале помалку од десет проценти.

Упатство за Детски Смарт Саат E02

Почитувани, доколку имате дополнителни прашања за ракувањето со детскиот саат E02, може да го погледнете упатството на следната страна.

*IP67 водоотпорност - длабочина до 1 метар, мах 30 минути Водата може да навлезе, но,само на начин да не предизвикува штетни ефекти.

*Лабораториски тестирано, водоотпорноста важи само за ладна вода - за отпорност на топла вода потребен е IP69. Ве молиме не го користите саатот во топла вода или сауна. Пребришете го саатот по натопувањето со вода.

Specifications for Детски смарт саат E02 LBS

Smart sat
Големина на екран 1.44"
Облик Правоаголен
GPS LBS
Full touch Da
Мрежа 2G
Некатегоризирано
Боја Розева or Сина or Žuta
This is a preview of the recently viewed products by the user.
Once the user has seen at least one product this snippet will be visible.

Скоро прегледани производи

To install this Web App in your iPhone/iPad press and then Add to Home Screen.