True

Смарт часовник W34

Метално куќиште направено од квалитетни легури, отпорно на абење.
Голем 1,54 "HD Super Retina дисплеј, 240x240pix
Bluetooth побрзување со телефонот, повикување и одговарање на повици преку телефон, синхронизирање на пораки.
Опција за избор на тема.
ЕКГ - следење на отчукувањата на срцето преку ЕКГ дијаграм. Дијаграмите може да се испраќаат по е-пошта
Потсетник за долго седење
Контрола на камерата на телефонот
Функција за пронаоѓање на телефонот, како и пронаоѓање на часовник преку телефонот.
Следење на должината и квалитетот на спиењето
Контрола на музичката репродукција на телефонот преку Bluetooth
Лесно полнење со кабел со популарен микро USB конектор

2.790,00 ден 2.790,00 ден 2790.0 MKD

61,80 ден

  • Големина на екран
  • Облик
  • Full touch
  • Aplikacija
  • Боја

Комбинацијата не постои.

Додади во корпа

SW.W34-Wh SW.W34-Wh

Гаранција 6 месеци
Бесплатна испорака за износ над 2.500ден
Испорака за еден ден!

ECG-Електрокардио Дијаграм


Часовникот W34 Smart има метално куќиште од квалитетна легура, потполно отпорен на абење, голем дисплеј HD Super Retina со големина од 1,54 ". Часовникот има можност да ја избере темата која налмногу Ви се допаѓа.

Она што го разликува овој паметен часовник е ЕКГ, или Дијаграм за Електрокардио, преку кој имате увид во работата на срцето и отчукувањата и можност за следење на срцевиот ритам преку дијаграми. Дијаграмите може да се испраќаат и на вашата е-пошта.


Clarico-Text-Image
Clarico-Image-Text

Едноставно полнење


Паметниот часовник W34 има можност да се полни преку USB конектор. Не Ви се потребни кабли или полначи за полнење на часовникот, на многу компатибилен начин ќе може да ја полните батеријата на вашиот паметен часовник.

Ги има следниве функции: часовник, камера, аларм, калкулатор, календар, mp3 плеер, штоперка. Може да го поврзете со апликации како WhatApp, Messenger, Facebook, Skype. Работи преку Bluetooth-врска со мобилниот телефон кој има интернет-врска.

Потсетник за Седење И Anti Lost


Доколку сте премногу долго во седечка положба, часовникот Ви испраќа предупредување дека е време за физичка активност и дека е време да станете.

Паметниот часовник W34 има функција да го пронајде телефонот, како и да го пронајде часовникот преку телефонот. Не мора да се грижите ако заборавате каде сте го оставиле часовникот или телефонот. 

Со помош на паметен часовник, може да ја контролирате камерата на телефонот, музичката репродукција преку Bluetooth, може да ја следите должината и квалитетот на спиењето.

Clarico-Text-Image
Clarico-Image-Text

Апликација


Поддржува апликација FunDo. FunDo е апликација наменета за паметни часовници и нараквици. Го евидентира бројот на дневните движења, ја пресметува дневната потрошувачка на калории, растојанието и времето на движење, контролата на спиење, без разлика дали станува збор за длабок сон или обратно, дава статистичка анализа на вашите дневни и месечни спортски податоци. FunDo има 7 видови спортски режими кои може да ги бирате.

Clarico-3 Columans Style 1


Clarico-3 Columans Style 1


Clarico-3 Columans Style 1


Specifications for Смарт часовник W34

Smart sat
Големина на екран 1.54"
Облик Правоаголен
Full touch Da
Aplikacija FunDo
Некатегоризирано
Боја Бела or Црна
This is a preview of the recently viewed products by the user.
Once the user has seen at least one product this snippet will be visible.

Скоро прегледани производи

To install this Web App in your iPhone/iPad press and then Add to Home Screen.