True

T95 Allwinner H616 Android 10, TV box Dual WiFi 2.4G & 5G

Оперативен Систем Android 10.0 и чип AllWinner H616
Слики и игри без бафер, без време на чекање.
4 GB RAM-a + 32 GB ROM меморија. Не мора да се грижите дали ќе останете без мемориски простор.
WiFi i BT 5.0: Android 10.0 TV приемник со 2.4G / 5G dual WiFi i Ethernet 100M LAN мрежа
Ниту еден детал нема да недостасува додека вашите филмови и игри се во 6K ultra HD резолуција.
Уживајте во своето домашно кино.

2.800,00 ден 2.800,00 ден 2800.0 MKD

0,00 ден

  • TV Box CPU
  • Android
  • WiFi
  • RAM/ROM
  • LAN

Комбинацијата не постои.

Додади во корпа

smart+ TB.T95-4G32 TB.T95-4G32
smart+

Гаранција 6 месеци
Бесплатна испорака за износ над 2.500ден
Испорака за еден ден!

Android 10.0


Android 10.0 OS и чипот AllwinnerH616 се вистинска комбинација Овој TV box користи оперативен систем Android 10.0 и H616 Quad-Core 64-bit Cortex-A53.

Ова овозможува TV box да работи стабилно и глатко при вчитување на филмовите. Слики и игри без бафер! Вистинско уживање.

Clarico-Text-Image
Clarico-Image-Text

2 Верзии на меморија


Android TV box T95 има две верзии на маморија : 2GB/16GB i 4GB/32GB. Гледањето на видео записите нема да замрзне во ниту еден момент ниту да се одложи. Поголемата ROM меморија од 32 GB дава повеќе простор за превземање на омилените апликации и видео записи за уживање во слободно време.

Исто така може и да ја зголемите меморијата (64 GB) преку слотот за TF картица. Нема да останете без простор.

Dual Wifi


Двоен WiFi i BT 5.0: Android 10.0 TV приемник со 2.4G / 5G dual WiFi i Ethernet 100M LAN мрежа обезбедува моќно и стабилно мрежно опкружување.

Со помош на вградениот BT 5.0 може да поврзете мини тастатура или други Bluetooth уреди и да уживате во Android 10.0 TV box.

Clarico-Text-Image

6K Ultra HD


Ниту еден детал нема да недостига додека вашите филмови и игри се во 6K ultra HD резолуција.

Моќно H.265 декодирање на целата слика со половина од времето и половин од оптеретеноста на пропусниот опсег H.264 декодирање. Многуе поефикасен и побрз од стариот TV приемник.

домашно кино


Play Store i Aptoide TV во овој Android TV box поддржуваат многу Android апликации. Едноставно поврзете го напојувањето, поврзете го HDMI кабелот и  Wi-Fi / Ethernet.  

Со помош на инфрацрвениот далечински управувач може да уживате во секој момент, преку безжичната врска.

Clarico-Text-Image
Clarico-3 Columans Style 1
Clarico-3 Columans Style 1
Clarico-3 Columans Style 1
This is a preview of the recently viewed products by the user.
Once the user has seen at least one product this snippet will be visible.

Скоро прегледани производи

To install this Web App in your iPhone/iPad press and then Add to Home Screen.