True

Smart TV Box Tanix TX6 mini Allwinner H6 Android 9.0

Smart TV Box TANIX TX6
Android TV Box кој ќе го претвори вашиот TV во паметен уред, со најновиот Android 9.0 оперативен систем. Уживајте во новите содржини, во високата резолуција - до 6K ultra HD. Инсталирајте ги омилените игри или Google Play апликации - Neflix, Vudu, Skype, Picasa, Flicker, Youtube, Facebook.. Инсталиран KODI медиа плеер - може да ги следите и IPTV каналите.
Главни карактеристики:

Android 9.0 OS ● Allwinner H6 CPU, до 1.5GHz, Quad core, ARM Cortex-A53 ● Mali T720 GPU ● 2GB DDR3 RAM + 16GB ROM ● 2.4GHz WiFi ● 100Mbps Ethernet ● поддршка за 6K ultra HD ● H.265 декодирање
Во комплетот има полнач и далечински управувач.

2.499,00 ден 2.499,00 ден 2499.0 MKD

2.117,80 ден

  • TV Box CPU
  • RAM
  • Android
  • WiFi

Комбинацијата не постои.

Додади во корпа

smart+ TB.TX6m TB.TX6m
smart+

Гаранција 6 месеци
Бесплатна испорака за износ над 2.500ден
Испорака за еден ден!

 android 9.0Android 9.0 има нова технологија Allwinner H6, 6K ултра јасен приказ со стабилна трансмисија со двојна антена, не мора да се грижите за прекин на видеото или дисторзија на сликата, дава прегледност со виока резолуција и течна репродукција на видео записите .

Има голем капацитете и верзија Bluetooth 5.0, совршен за инсталирање на разни APP уреди. Едноставно приклучете го на телевизор и уживајте со пријателите и семејството !  

Clarico-Text-Image
Clarico-Image-Text

ABS Plastika, USB, HDMI


TV Box Tanix TX6 Mini Allwinner H6 е изработен од ABS пластика, инженерска пластика отпорна на удари. Smart TV Box Tanix TX6 има вградени WiFi ac MIMO 2 × 2 адаптери со надворешна антена и Bluetooth 4.1 на плочата.

Овој box од конектори има LAN приклучок 10/100, дигитален аудио излез SPDIF, два влеза USB 2.0, USB 3.0, видео излез HDMI 2.0.

Четиријадрен Процесор


Безбедната работа на Tanix TX6 Mini Allwinner H6 TV Box е една од неговите најјаки карактеристики -Allwinner H6 SoC, четиријадрен процесор соARM Cortex-A53 процесори кои во работа постигнуваат 1,5GHz i ARM Mali T720 GPU графички процесор кој е способен за обработка на видео резолуција до 4K при 60 слики во секунда и 6K при 30 слики во секунда, користејќи Allwinner Phoenix 3.0 VE видео акцелератор. 

Box-от има 4 GB DDR3 RAM-a на матичната плоча, 64 GB eMMC меморија која може да се зголеми со слотот за microSD картица. поддржува 5.1 surround audio излез и дава доживување во звукот кој ве опкружува .

Clarico-Text-ImageClarico-3 Columans Style 1


Clarico-3 Columans Style 1


Clarico-3 Columans Style 1


This is a preview of the recently viewed products by the user.
Once the user has seen at least one product this snippet will be visible.

Скоро прегледани производи

To install this Web App in your iPhone/iPad press and then Add to Home Screen.